התחבר

שווה קריאה

הכתבות האחרונות שפורסמו

טיפים שימושיים לתכנון טיול בלתי נשכח ברומא

טיפים שימושיים לתכנון טיול בלתי נשכח ברומא

רומא היא אחד היעדים הפופולריים והאהובים ביותר. יש בה אווירה תוססת, שילוב של חדש וישן והיא מציעה טעמים, ריחות ומראות שאין בשום מקום אחר. היא במידה מסוימת התמצית של איטליה, אך גם הרבה מעבר לזה. באמצעות הטיפים השימושיים הבאים, תוכלו לתכנן טיול בלתי נשכח ברומא, כפי שמעולם לא חוויתם.

לצלול אל הקולינריה של רומא
רומא היא לפני הכל קלאסיקה אירופאית. תוכלו לבלות שעות ואפילו ימים שלמים במוזיאונים, בגלריות ובאתרי העתיקות. אבל רומא היא גם מופת של תרבות קולינרית. תוכלו למצוא שם שווקים ובתי אוכל שהם ארץ פלאות בפני עצמם. אז כדי שהטיול יהיה אכן בלתי נשכח, השאירו את הזמן לערוך סיור קולינרי ברומא. התענגו על הררי הגבינות האיטלקיות, הדגים בדוכנים השוקקים והפיצות שמגיעות בטעמים שתשמחו לפגוש.

אתרי החובה שחייבים לסמן עליהם וי
הקולוסיאום הוגדר כאחד משבעת פלאי תבל ובצדק. מוקד מלחמות הגלדיאטורים הוא כיום אתר מפורסם וכדאי להקדיש לו לפחות כמה שעות כדי להתרשם. מהקולוסיאום אפשר להמשיך אל הפורום הרומאי. המקום בו ניתן למצוא אין ספור מבני ציבור ועתיקות. הטיפ – ניתן להיכנס לקולוסיאום וגם לפורום, בכרטיס אחד. וכמובן שאי אפשר בלי הפנתיאון: מקדש עתיק שהפך לכנסיה. יופיו של המקום נודע לתהילה.

ביקור בשלל אתרים עתיקים ובשוק הפשפשים
אומרים שכל הדרכים מובילות לרומא וזה נכון גם כאשר מדובר על ההיסטוריה של העיר הנודעת. מי שהייתה עיר הבירה של המעצמה הגדולה ביותר בהיסטוריה, השכילה לשמר מבנים אדירים ורבי חן. הידעתם כי הרומאים ידעו לייצר בטון שהוא חזק פי כמה וכמה מהבטון של ימנו? זו אחת הסיבות לכך שהמון מבנים עתיקים שמורים בצורה שאין שנייה לה. אז כדי שהטיול יהיה בלתי נשכח, תכננו לבקר בכל האתרים המרכזיים, עם ההיסטוריה שמתעוררת לחיים עד היום. אחר כך המשיכו לבקר בשווקי הפשפשים, שמשלימים את החוויה. תוכלו לקנות מזכרות אותנטיות או להתרשם מרהיטים עתיקים מעונות ישנות, בגדי וינטג', אמנות למכירה וכל דבר אחר שמעניין אתכם. ואם יש לכם זמן לשוק אחד בלבד, שוק הפשפשים Porta Portese שפועל בימי ראשון, הוא ככל הנראה מספר אחד באירופה.

הכירו את סידורי הנסיעה המוצלחים
אם זו הפעם הראשונה שלכם ברומא, היערכו מראש ובדקו את אפשרויות הנסיעה בתוך העיר או מחוצה לה. העיר עשויה להיראות צפופה לעיתים, אולם התחבורה מסודרת ויכולה להוביל אתכם לכל נקודות העניין המרכזיות. אפשר לשכור רכב, אך זו אפשרות שמתאימה במיוחד אם תרצו לנסוע אל מחוץ לעיר.

לראות את רומא מלמעלה
אחרי שתשבעו מהמראות של רומא, סמטאותיה ושווקיה, עלו למעלה. תוכלו למצוא כמה וכמה נקודות תצפית מדהימות, שיפרשו לפניכם את כל הסביבה. למעשה, נקודות התצפית הללו ככל הנראה ייחרטו לכם בזיכרון הרבה אחרי שתחזרו הביתה עמוסי חוויות.

מאמרים שעשויים לעניין אותך