התחבר

שווה קריאה

הכתבות האחרונות שפורסמו

טיול ספורט – מה לקחת לחופשה כזו?

טיול ספורט – מה לקחת לחופשה כזו?

ספורט הוא חלק מרכזי בחיים של גברים רבים ונשים רבות. בדרך כלל ההנאה היא גם אקטיבית וגם פסיבית, כלומר גם הקפדה על שגרת אימונים וגם צפייה באירועי ספורט. באופן טבעי האהבה משפיעה גם על תחום החופשות בחו"ל, והעניין סביב טיולי ספורט נמצא במגמת עלייה מתמדת. כדי להפיק מקסימום הנאה מחופשה שכוללת גם פעילות גופנית חשוב להצטייד נכון, ובעמוד זה תמצאו טיפים שיעזרו לכם לקחת אתכם את כל מה שתצטרכו.

נעלי ספורט איכותיות

פעילות ספורטיבית מחייבת קודם כל נעליים מתאימות. מומלץ לקחת לטיול ספורט שני זוגות של נעליים איכותיות, כלומר דגמים מתקדמים של יצרניות מובילות – למשל ריבוק, Under Armour, אדידס, נעלי Mizuno וכו'. לא כדאי לקחת נעליים חדשות לגמרי משום שהרגליים זקוקות לזמן הסתגלות מסוים לנעל חדשה, ומן הסתם לא תרצו שתקופת ההתנסות, שעלולה להיות מלווה באי נוחות, תתרחש דווקא בחו"ל. בהתאם רצוי לבחור זוגות נעלי ספורט לא חדשים מדי אבל גם לא שחוקים (ובמידת הצורך להקדים לקנות נעלי ספורט נוספות כדי להספיק להתרגל אליהן עוד לפני הטיסה). טיפ נוסף הוא לנעול את נעלי הספורט הטובות ביותר לטיסה, כך שגם אם המזוודה תלך לאיבוד עדיין יישאר לכם הזוג האיכותי לשימוש בטיול.

רצועות התנגדות

שמירה על שגרת אימונים בחו"ל היא אתגר לא פשוט, אבל כן כזה שניתן לעמוד בו. אופציה אחת היא לבחור מלון שיש בו חדר כושר, כך שאפשר יהיה להתאמן בתחילת היום (או בסופו, אם כי עדיף בבוקר כשהאנרגיות בשיא ולא עייפים אחרי יום גדוש בפעילויות). אופציה שנייה היא לקחת אתכם רצועות התנגדות שמאפשרות לבצע אימונים אפקטיביים גם בחדר ו/או בפארק נחמד שיספק רגעים של נחת גם מעבר לפעילות הגופנית. רצועות התנגדות לא תופסות הרבה מקום בטרולי או במזוודה, וגם המשקל שלהן נמוך, כך שאין בעיה לקחת אותן לטיול – ולהפיק מהן תועלת כמו בארץ.

ביגוד תרמי

אם טיול הספורט מתקיים במקום שהטמפרטורות בו נמוכות, אל תשכחו לקחת ביגוד תרמי, כפפות וכובע. ריצה, למשל, בטמפרטורה של 7 מעלות בלי הציוד הנ"ל עלולה להתגלות כחוויה קשוחה ואפילו בלתי אפשרית. למעשה רצוי לקחת מספר סטים של ביגוד תרמי, גרביים מתאימות וכו' כדי שלא תצטרכו להשתמש בבגדים מיוזעים. בנוסף תוכלו לארוז שקיות ניילון שבהן יאוחסנו הבגדים המלוכלכים אחרי כל אימון.

תחבושות וציוד רפואי

פעילות גופנית תורמת רבות לבריאות, גם של הגוף וגם של הנפש. יחד עם זאת ייתכנו גם פגיעות קלות תוך כדי אימון כזה או אחר, וכדאי להצטייד בהתאם. ערכת עזרה ראשונה מתאימה לטיול ספורט בחו"ל תכלול תחבושות, פלסטרים, פולידין, תכשיר נגד שפשפות, כדורים נגד כאבים וגם תכשיר הגנה מהשמש הוא פריט שכדאי לקחת.

מאמרים שעשויים לעניין אותך