התחבר

שווה קריאה

הכתבות האחרונות שפורסמו

שרונה בית לואיס ונוס (Venus)הנגר ר' אלברט מנדלר 10

שרונה בית לואיס ונוס (Venus)הנגר ר' אלברט מנדלר 10

בית לואיס ונוס ( Venus )הנגר והבנאי ברחוב אלברט מנדלר 10 כיום המרכולית,גלידה ונילה
בית משפחת לואיס וונוס הנגר נבנה בשנת 1886,למרות שלמושבה הגיע בשנת 1880,את ביתו הקים כחמש עשר שנים לאחר קום המושבה שרונה בחצר ביתו הקים לואיס נגריה שאותה קרא על שם המשפחה נגריית ונוס שהתפרסמה ברחבי מושבות הטמפלרים בזכות עבודת הנגרות המשובחת שלה.
לאחר עלייתו ומות רעייתו ,נישא שוב לואיס ונוס בשרונה, למבנה הבית והנגרייה נוספו תוספות על צרכיה הגדלים של המשפחה והעסק,הנגרות לא היה העיסוק היחידי ופרנסתו של לואיס,המשפחה הקימה בחצרה גם כוורות דבורים לדבש,שבה עסקה רעייתו ברדידת הדבש והכנסתה למיכלים שאותם מכרו בשווקי האזור ובמושבה.
לאחר נישואיו השניים ,נולד הבן אוטו כאשר סיים את לימודיו ,החליט ללמוד את מקצוע הנגרות בנגריית אביו,לאחר תקופת לימוד ראשונית ,יצא הבן אוטו להמשך לימודי הנגרות בבית ספר מקצועי בגרמניה,חייהם של משפחת וונוס התנהלו כרגיל עד מלחמת העולם הראשונה ,שבה הוגלתה המשפחה למחנה מעצר במצרים ושם בשנת 1919 נפטר אב המשפחה לואיס וונוס.
לאחר מלחמת השחרור למבנה נכנס מטה משטרת המתחם (הקריה) עד שעזבה , למבנה נכנסה יחידת הקישור של דובר צה"ל שבו שהתה עד שנת 2006, כאשר ננטשו מבני הטמפלרים בשרונה לטובת הקמת פארק שרונה .

מאמרים שעשויים לעניין אותך