התחבר

שווה קריאה

הכתבות האחרונות שפורסמו

טמפלרים סגנון הבנייה ואורך החיים

טמפלרים סגנון הבנייה ואורך החיים

הטמפלרים הכניסו לבנייתם חידושים מודרניים על מנת להלחם במחלות ובתנאי הסניטציה הקשים באותה תקופה בארץ ישראל ,כמו מים זורמים בבתים ,מערכות איסוף מי גשמים בשילוב הגגות ומרזבים לאיסוף המים לבורות ,הכניסו את חדרי האמבטיה והשירותים, ותעלו את מי השופכין לבורות שופכין וניקוז, הם גם הקפידו על היגיינה אישית בחיי היום יום בבתיהם .מבנה הבתים כלל לרוב את המרתף לאכסון האוכל והמזון,חדרי המשרתים.

ברוב הבתים בחצי קומה על מנת להכניס אור למרתף, מאגר מים או במרתף או על יד הבית בהמשך משאבות ידניות בשינוי לשיטת החבל והדלי ובהמשך מנוע לשאיבת המים. בקומת הקרקע שעלו אליה בדרך כלל במספר מדרגות על מנת לאפשר למרתף לבלוט מעט מן הקרקע ולמנוע כניסת לכלוך ואבק מהרחוב, עוד הכניסו את מטבח הבית וחדר האוכל ,הסלון וחדרי העבודה , בדרך כלל פרוזדור שממנו יוצאים חדרים,בקומה העליונה הותקנו חדרי השינה ועליית הגג מתחת לרעפים שימשה לאכסון ולמגורים במשפחות מורחבות.

בעיית הטמפלרים החלה בעת שחלק מבני הדור השני ,החליטו להתרחק מעט מאמונתם בכת הטמפלרית וברעיון לחיות מחקלאות והחלו מחפשים דרכים לחפש את דרכים להתפרנס כאשר הם בוחרים בחיי מסחר והקמת בתי חרושת , חלקם אף החלו לחזור לערכי הדת הפרוטסטנטית ,דוגמא מובהקת היא השינוי הדתי במושבה וולדהיים, חלקם עזבו את הארץ והיגרו בעקבות הפרנסה לארצות חדשות.
רוחות עליית הרעיון הנאצי במדינת האם גרמניה ,החלה לחדור לתוך העדה הטמפלרית בארץ ישראל החל משנות השלושים ,בעיקר לבני הדור השני והשלישי של הטמפלרים,כתוצאה מכך הוקמו סניפים של המפלגה הנאצית בירושלים וביפו ובשנת 1937 זלגה התופעה למושבה הגרמנית בחיפה ,אז הפך הרעיון הנאצי והמפלגה ,לארגון ולסניף ממוסד של המפלגה הנאצית לכול דבר ועניין בקרב צעירי הטמפלרים.

מאמרים שעשויים לעניין אותך